Yiğitler Köyünde Ne Yapılır

Avşa adası yiğitler köyünde ne yapılır, yapılacak turistik aktiviteler nelerdir, işte bu makalemizde bu sorularınızın cevaplarını bulacaksınız.

Avşa adası yiğitler köyü oldukça sakin bir yapıya sahip yerleşim yeridir.Yinede köy çevresinde yapılacak bir çok aktivite bulunmaktadır.Sizlere ilk tavsiyemiz köy içerisinden Altınkum plajına uzanan yol üzerinde yürüyüş yapmanız ve bu koyun peşin sıra arkası gelen Tavşanlı, çok incir ve Karadut koyu`na gitmenizdir. Köy içerisinden bir motor veya bisiklet kiralayarakda bu koyları keşfedebilirsiniz. Yüzmeyi sevenler için bir aktivite alanı olan bu koylarda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz, dalmayı seven dalış meraklılarıda su altını bu koylarda keşfedebilir.Balık tutmayı sevenler tekne kiralayıp açık denizde balık avlayabilir.Ayrıca bu koylarda tatilcilere hizmet veren kır gazinolarında nefis balık çeşitleri ile beraber nefis midye tavası`nın tadına bakabilirsiniz.

Bunların haricinde nefis gün doğumları köyümüzde yaşanmaktadır. Öyleki avşa gecelerinde sabahlayanlar gün doğumlarında köyümüze gelirler, bu nedenle gün doğumu manzarası eşsizdir.Yiğitler kalesi`ne ziyaret ise yapılacak bir aktivitedir. Köy içerisinde bulunan caminin avlusunun hemen kenarında istanbul`u fethetmeye giden arapların mezarları bulunmaktadır.Burası ziyaret edilebilir. Yiğitler limanı tarafına yöneldiğinizde burada bulunan Bortaçina Şarap evinde adamıza özgü üzümlerden imal edilen meşhur Avşa şarapları`nın tadına bakabilirsiniz buradan devam ettiğinizde bu yol istikametinden çiftlik mevkiine kısa bir gezi düzenleyebilirsiniz.Bu güzergah üzerinde Alibaba türbesi`ni ziyaret edebilirsiniz.

Akşamları köy içinde bulunan kafelerde oturabilir çay kahve sohbet eşliğinde vakit geçirebilirsiniz.Köy kahvesinde okey, 51 gibi çeşitli eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz.

Bir önceki konumuz olan Yiğitler Köyünün Denizi Nasıl adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

Close Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir