Yiğitler Köyü Nereye Bağlı

Merhaba değerli tatilciler, sizlere bu yazımızda yiğitler köyü nereye bağlı olduğu hususunda sizlere detaylı bilgiler vereceğiz.

Yiğitler köyü Marmara takım adalarınında bir üyesi olan avşa adası sınırları içerisinde yer almaktadır. Adamızın doğu sahilinin bir yerleşkesi durumunda olan avşa adası yiğitler köyü son yapılan siyasi yönetim kanunları sebebi ile köy statüsünden mahalle statüsüne dönüştürülmüştür. Her ne kadar mahalle olarak statüsü belirlensede hafızalarda ve dillerde yiğitler köyü olarak anılmaktadır. Köyümüz il olarak Balıkesir iline bağlıdır. İlçe olarak isede Marmara Adaları Belediyesi`ne bağlı bir mahalledir. Mahalleyi temsilen muhtarlık hizmeti bulunan köyümüzün yönetim şekli ise belediyeciliktir.Belediye meclisinde köyün idari ve resmi olarak temsil eden birde temsilcisi bulunmaktadır.

Bir çok tatilci köyümüzün adını duysada nereye bağlı olduğu hususunu bilmediğinden bu makaleyi yazma zorunluluğumuz doğmuştur, umarız sizlere yardımcı olmuşuzdur.

Bir önceki konumuz olan Yiğitler Köyü Nerede adlı yazımızda yiğitler köyünün haritadaki yeri konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Close Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir