Ne Yenir

Merhaba değerli tatilciler sizlere bu makalemizde avşa adası yiğitler köyünde ne yenir konusunda detaylı bilgiler vereceğiz.

Avşa adası yiğitler köyü merkezinde 2 adet fırın 2 restoran 3 adet çaybahçesi 2 adet kahvehane bulunmaktadır.Sabah fırından taze poğaça, börek ve simit çeşitlerini alabilirsiniz.Çay bahçelerinde tost sandivç türü yiyecek ve içecek satılmaktadır.Merkezde midye tava ve ızgara çeşitlerini tadabileceğiniz bir adette lokanta bulunmaktadır.

Esas yeme ve içme keyfi için köye yakın bulunan koylarda adamızın meşhur deniz ürünleri ve ızgara çeşitleri sunulmaktadır.Kır gazinosu tarzında koya hakim, manzaralı bu tesislerde manzara eşliğinde yeme içme keyfini çıkarabilirsiniz.

Bunlar arasında altınkum koyunda şahin tepesi, tavşanlı koyunda yer alan kır gazinosu, karadut koyunda meşhur karadut beach önerdiklerimiz arasındadır.Mekanlar sahile hizmet vermektedir.Koylara köy içinden taksi ve minibüslerle ulaşabilirsiniz.

Bir önceki konumuz olan Köyümüz Hakkında adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

Close Comments

Yorum (1)

  1. Bayram Terziyan  |  

    Yiğitlerde cesurun yeri, Altınkumda şahin tepesi, karadutta karadut beach on numara yerler.Özellikle karadutta akşam yemeği yiyin derim. Tek kelime ile muhteşem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir