Nasıl Gidilir

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, sizlere bu makalemizde avşa adası yiğitler köyüne nasıl gidilir konusunda detaylı turistik bilgiler vereceğiz.

Yiğitler köyü avşa adasının doğu sahilinde yer alan bir tatil köyüdür.Yeni gelişmekte olan bu turistik beldemize ulaşmak için çok farklı yollar mevcut.İlk olarak istanbuldan gelecekler Yenikapı ve bostancı üzerinden kalkan deniz otobüsleri ile 3 saatte avşa adasına gelmesi gerekiyor.Avşa`ya geldikten sonra meydanda bulunan taksiler veya belediye binası yanından kalkan minibüslerle yiğitler köyüne ulaşım sağlanmaktadır.
Araçlı gelecekler Tekirdağ üzerinden feribotlarla avşa adasına ulaşım sağlamalılar.Adaya geldikten sonra meydandan iç kesime giren yola girişten doğu istikametinde devam ettiklerinde yiğitler köyüne ulaşım sağlarlar.

Anadolu tarafından ise Balıkesir Erdek ilçesinden gün içerisinde hareket eden gestaş arabalı feribotla avşa adasına ulaşım sağlanır.İster yaya ister araçla yukarıda bahsettiğimiz şekilde yiğitler köyüne ulaşım sağlanmaktadır.

Bir önceki konumuz olan Gezilecek Yerler adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

Close Comments

Yorum (1)

  1. Yeşim sağıroğlu  |  

    Avşaya geldikten sonra yiğitlere gidip gelmek kolay.İskeleden inince herhangi birine sorun tarif ediyorlar zaten.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir